Kampüs Olanakları

Teknoloji Laboratuvarları

AREL Kolejinin tüm birimlerinde derslikler, araştırma odaları, kütüphaneler, teknoloji ve fen laboratuvarları, bölüm ve yönetim odalarında iletişim ağlarına hızla erişilebilen kablolu ve kablosuz ağ bağlantıları ile çağdaş bir eğitim ve öğretim ortamı sunulur.

Yapılan her türlü öğrenci merkezli etkinlik; LED ekranlı dokunmatik akıllı tahta, projeksiyon cihazı, yazıcılar ve tarayıcılar ile desteklenir. Öğretmenler dersliklerinde; görsel, işitsel ve dokunsal olanakları olan akıllı tahta teknolojisi ile öğrencilere etkileşimli ve farklı öğrenme yöntemlerini sunarlar.

3D laboratuvarında tüm derslere yönelik üç boyutlu eğitim materyalleri kullanılır. Bilgisayar ve 3D laboratuvarları nitelikli eğitimin gerektirdiği teknolojik yeniliklere göre sürekli geliştirilir.

Öğrencilerin internet üzerinden girmesi sakıncalı siteler özel filtreleme programları ile engellenir. Kurum içi ağ güvenliği; güvenlik duvarı (firewall), kurumsal antivirüs koruması, web filtreleme (internet kontrol ve sınırlandırma) gibi güvenlik/kontrol yazılımları ve cihazları ile sağlanır.