Uluslararası Programlar

IBO

Uluslararası Bakalorya (The International Baccalaureate) (IB) Nedir?

Uluslararası Bakalorya (The International Baccalaureate: IB) kâr amacı taşımayan, misyonundan güç alan, öğrenci odaklı bir eğitim kuruluşudur. İlk Yıllar, Orta Yıllar, Diploma, Kariyer Bağlantılı Sertifika olmak üzere dört adet program, hızla globalleşen dünyada yaşamak, öğrenmek ve çalışmak için 3-19 yaş aralığındaki öğrencilerin entelektüel, kişisel, duygusal ve sosyal becerilerini geliştirir.

AREL Ortaokulu 6, 7, 8. sınıfları ve AREL Anadolu Lisesi 9,10. sınıfları; Uluslararası Bakalorya Orta Yıllar Programı (IB-MYP) uygulamalarında başarılı görüldü ve 13 Haziran 2007 de otorizasyon alarak IB okulu olmaya hak kazandı. 2008 yılında IB tarafından yapılan otorizasyon ziyareti sonrasında başarılı görülen AREL İlköğretim Okuluda IB-PYP (4-12 yaş grubu Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı) okulu oldu.

AREL Koleji, uygulanan IB programlarıyla; sorgulayan, düşünen, iletişim kuran, cesur, bilgili, prensip sahibi, duyarlı, açık fikirli, dengeli ve dönüşümlü düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçlar.