Haberler

Geleceğin Bilim Adamları 6.Kez AREL'de Yarıştı Tüm Haberler

AREL Koleji güçlü bir eğitimin yanı sıra “Fen Bilimleri”ne de verdiği önemle gelenekselleşen Liselerarası Aktif  Deney Yarışması’nın 6.sını gerçekleştirdi.

AREL Koleji’nin gelenekselleşen “Liseler Arası Aktif Deney Yarışması” İstanbul’un farklı birçok bölgesinden okulun katılımıyla giderek büyüyor. Ülkemizde bilim insanı yetiştirmeye katkı sağlamak, lisede fen eğitimini (fizik, kimya, biyoloji) desteklemek, bu alanda yetenekli öğrencileri araştırmaya yöneltmek ve buluş yapmanın temeli olan deneysel çalışmalara ilgiyi artırmak amacı ile düzenlenen yarışmada bu yıl 32 okuldan (devlet ve özel lise) yaklaşık 300 öğrenci bir araya geldi. Öğrenciler deneylerini 5 oturumda gerçekleştirdiler.

Yarışmaya katılan geleceğin bilim adamları 9.10.11.sınıf öğrencileri deneylerini AREL Eğitim Kurumları laboratuarlarında gerçekleştirdiler. Yapılan deneyler öğrenci merkezli, bilimsel çalışma basamaklarını içeren, müfredata uygun olarak seçildi. Yapacakları deneyleri ve değerlendirme kriterlerini yarışma esnasında öğrenen öğrenciler grup içinde işbirliğini büyük bir dayanışma içinde gerçekleştirdiler. Değerlendirme AREL Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden oluşan seçici kurul tarafından her aşamada titizlikle yapıldı. Belirlenmiş sürede yapılan deneylerde süreç ve sonuç değerlendirmesi esas alındı. Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler okullarına ödül kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar.

Yapılan ödül töreninde katılımcı tüm okul müdürlüklerine anı plaketi, öğrencilere katılım sertifikası ve dereceye giren öğrencilere de madalyaları verildi. Ayrıca tüm katılımcılara çam fidanı veren AREL Eğitim Kurumları çevreye karşı duyarlılığını bir kez daha göstermiş oldu.

AREL Koleji Aktif Deney Yarışması Sonuçları