AREL Anaokulu

Oyun Grupları

 

Anne ve babaların çocuklarıyla beraber katılabilecekleri AREL Oyun Grupları; çocuklara eğlenceli, güvenli ve eğitici bir ortam sunar. Çocuklar, oyun gruplarında bir yandan sosyalleşmeyi ve paylaşmayı öğrenirken; bir yandan da fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimlerini destekleyici aktivitelerin yer aldığı sağlıklı ve güvenli bir oyun ortamında bulunurlar.

22-36 aylık çocukların gelişimlerine uygun iki ayrı seviyede Oyun Grubumuz bulunmaktadır. Her seviyede gelişim özelliklerine paralel olarak farklı beceriler kazandırmaya yönelik aktiviteler yapılır.

SEVİYE 1 ( 22 – 28 Aylık Minikler )

Bu yaş aralığında çocuğunuz isteklerini ve duygularını sözlü ifade etmeye başlar. Kelimeler ve semboller aracılığıyla iletişim kurar. Çocuklar bu evrede dış dünyayı ‘’benmerkezci’’ bakış açısından algılar, başka birinin açısından göremezler. Bu dönemde resimli kitaplardan çok hoşlanırlar. Sizinle beraber kitap okurken kelimelerin anlamını bilmek isterler. Sözcük dağarcıkları hızla gelişmektedir.

SEVİYE 2 ( 29 – 36 Aylık Minikler )

Çocuğunuz bu dönemde artık fikirler arasında bağlantı kurmaya başlar. Her şeyin nedenini ve nasıl olduğunu anlamaya çalışır. Kelime dağarcığı çok gelişmiştir. Onunla konuşulduğunda dikkatlice dinler. Hayal gücü çok geniştir ve arkadaşlarıyla oynarken kendi oyununu yaratır.